Sondazh: Si e gjykoni vendimin, që të përjashtohen policët që kanë përdorur “Sky” apo “Enchrochat”?
  • Të panevojshëm 14%
  • Të drejtë 19%
  • Të vonuar 67%

2 apartamente në një kullë në Tiranë? Basha-Bardhit: Shpifje nga “avokati i babait të Zenit”

Nga A2 CNN
5 Tetor 2023, 11:50 | Politikë
2 apartamente në një kullë në Tiranë? Basha-Bardhit:

Përplasja Gazment Bardhi dhe Lulzim Basha ka vijuar edhe përtej Kuvendit.

Pas akuzave të Bardhit se ka marrë 2 kate në një prej kullave më luksoze në Tiranë, Lulzim Basha tha se kjo është një shpifje. Duke folur për mediat jashtë parlamentit, Basha tha se kjo është një gënjeshtër tipike e “shkollës berishiste”.

Ndërkohë, ai e etiketoi Bardhin si “avokat i babait të Zenit”.

“Është një shpifje e pastër e shkollës berishiste, vjen nga një njeri i cili dje sulmonte babin e Zenit dhe sot është bërë avokati i babait të Zenit dhe i kullave. Familjarët e mi çdo transaksion e kanë të deklaruar, e kanë transparent, ndryshe nga aleanca e kullave dhe avokati tyre i ri, Gaz Bardhi”, tha Basha.

Ditari A2 CNN