Sondazh: Ku do e kaloni natën e ndërrimit të viteve?
  • Famije 77%
  • Restorant/bare 7%
  • Jashtë vendit 16%

“Basha do të përçajë qeverinë”, Salianji: Një nga 4 njerëzit që duhet të largohen nga politika

Nga A2 CNN
4 Tetor 2023, 19:47 | Politikë
“Basha do të përçajë qeverinë”, Salianji:

“Nëse do të ketë një sigël, apo çdo formacion që drejtohet nga ndihmës qeveritari Basha dalja e këtij më vete e përçan qeverinë”.  Kështu u shpreh në studion e Debatit me Alba Alishanin deputeti demokrat Ervin Salianji sipas të cilit, Basha është një nga 4 njerëzit që duhet të largohen nga politika se nuk ka vota.

Nëse duhet një riformatim i klasës politike ky është një nga 4 njerëzit që duhet të largohen. Nuk ka vota. Edhe nga komunikimet që kam unë me njerëz të PD dhe me struktura dhe qytetarë në terren Nëse do të ketë një sigël, apo çdo formacion që drejtohet nga ndihmës qeveritari Basha, qeveria do të jetë e përçarë jo opozita. Ato vota që merr ky do të shkonin kundër PD dhe opozitës. dalja e këtij më vete e përçan qeverinë dhe duhet parë në këtë kontekst. Çdo dalje e këtij në zgjedhje e përçan qeverinë”.

Ditari A2 CNN