Sondazh: Cilat janë aktivitetet tuaja gjatë fundjavës?
  • Sport 13%
  • Me miqtë dhe familjen 53%
  • Rri në shtëpi 33%

Mblidhet Konferenca e kryetarëve, Bardhi: Seancë urgjente në Kuvend për situatën në Kosovë

Nga A2 CNN
4 Tetor 2023, 11:52 | Politikë
Mblidhet Konferenca e kryetarëve, Bardhi: Seancë urgjente në

Kryetari i Grupit Parlamentar të PD-së, Gazment Bardhi, kërkon mbajtjen e një seance urgjente në Kuvend për mocion me debat dhe miratimin e rezolutës për situatën në Kosovë.

“Është urgjente që të zhvillojmë mocionin me debat. Nuk mundet ne të jemi të fundit. PE-ja e ka zhvilluar”, tha Bardhi.

“Shembullin për rezolutë të përbashkët na e dha Kosova. Nuk e kemi kompleks. Rëndësi ka vullneti, mund ta arrimë edhe të hënën”, shtoi deputetja Jorida Tabaku.

Mirëpo, sipas tij, kjo kërkesë nuk ka gjetur dakordësinë nga socialistët.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani