Sondazh: Cilat janë aktivitetet tuaja gjatë fundjavës?
  • Sport 13%
  • Me miqtë dhe familjen 53%
  • Rri në shtëpi 33%

Tensionet Kosovë-Serbi, Borrell: Do të takohem me Osmanin dhe Vuçiç në Granada

Nga A2 CNN
5 Tetor 2023, 15:51 | Aktualitet

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian Josep Borrell deklaron se do të ulet “së bashku” me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani, dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiç, për të biseduar lidhur me tensionet në veriun e Kosovës, gjatë samitit te komunitetit politik europian në Granada të Spanjës.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani