Sondazh: Sa prezent është aktiviteti fizik në përditshmërinë tuaj?
  • Çdo ditë 46%
  • Tre herë në javë 18%
  • Vetëm në fundjavë 4%
  • Asnjëherë 32%

Rama tregon në Kuvend çfarë i tha Klinton: Kosova të mos humbasë shansin si Palestina

Nga A2 CNN
12 Tetor 2023, 12:13 | Aktualitet

Teksa konflikti Izrael-Palestinë ka hyrë në ditën e gjashtë të dhunës dhe ndërsa në kuvedin e Shqipërisë pritet të miratohet rezoluta për Kosovën pas ngjarjeve në Banjskë, kryeministri Edi Rama solli tregoi bisedën e tij me ish-presidentin amerikan Bill Klinton për Kosovën. Nga foltorja e kuvendit kreu i qeverisë tha se Klinton i kërkoj atij që të liderët e Kosovës të mos humbasin planin e paqes, sikurse e humbi Palestina 28 vjet më parë kur të dy palët ishin gati për ta nënshkruar në zyrën ovale të Shtëpisë së Bardhë.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi