Sondazh: Dita ndërkombëtare kundër SIDA-s, sa i përdorni masat mbrojtëse?
  • Gjithmonë 13%
  • Shpesh 25%
  • Asnjëherë 63%

Në Tiranë edhe Mitsotakis, Samiti i Berlinit, një marrëveshje dhe dy kërkesa për BE nga rajoni

Nga A2 CNN
13 Tetor 2023, 19:47 | Aktualitet

Të hënën në Tiranë do të mbahet samiti 9 i Procesit të Berlinit, të inciiuar nga Gjermania e Angela Merkel në 2014, por i dyti në radhë që prej rilindjes së këtij procesi nga kancelari Olaf Scholz vitin e shkuar. Për Odeta Barbullushin, këshilltaren e jashtme të Kryeministrit, mbajtja e këtij takimi për herë të parë jashtë zonës së BE, ka një rëndësi simbolike për Shqipërinë.

Debat - nga Alba Alishani