Sondazh: Dita ndërkombëtare kundër SIDA-s, sa i përdorni masat mbrojtëse?
  • Gjithmonë 13%
  • Shpesh 25%
  • Asnjëherë 63%

Polonia ngec ndaj Moldavisë, kualifikimi thuajse i pamundur

Nga A2 CNN
16 Tetor 2023, 06:42 | Futboll
Polonia ngec ndaj Moldavisë, kualifikimi thuajse i pamundur

Polonia e Robert Lewandowskit e sheh veten praktikisht jashtë finaleve të “Euro 2024”.

Barazimi 1-1 në Varshavë me Moldavinë e mban Poloninë 3 pikë pas Shqipërisë në renditje, teksa i ka mbetur vetëm një takim për të luajtur, ai me Çekinë.

Skenari i vetëm që mund ta kualifikojë Poloninë është që të mposhtë vetë Çekinë, Shqipëria të mundë Moldavinë dhe Çeki-Moldavi të përfundojë në barazim.

Debat - nga Alba Alishani