Sondazh: Sa të kënaqur jeni me cilësinë e arsimit në vend?
  • Shumë 12%
  • Pak 14%
  • Aspak 74%

Basha takim “surprizë” me Begajn në Presidencë

Nga A2 CNN
16 Tetor 2023, 11:55 | Politikë
Basha takim “surprizë” me Begajn në Presidencë

Lulzim Basha ka qenë, këtë të hënë, në Presidencë dhe ka zhvilluar një takim me kreun e shtetit, Bajram Begaj.

Mësohet se takimi ka pasur në fokus çështjen e Reformës Zgjedhore, për të cilën Basha ka propozuar disa ndryshime, nga listat e hapura e deri te “Shqipëria një zonë zgjedhore”.

Takimi konfirmohet nga burime pranë PD-së, por rezervohen për detaje, pasi takimi ka qenë informal.

Ditari A2 CNN