Sondazh: A duhet të zbatohet leja menstruale në Shqipëri?
  • Po 71%
  • Jo 24%
  • Nuk e di 5%

Vriten 14 zyrtarë të OKB në Rripin e Gazës, Izraeli refuzon armëpushimin

Nga A2 CNN
16 Tetor 2023, 20:23 | Aktualitet

Izraeli nuk pranon të vendosë një armëpushim në Gaza për të lejuar civilët e të huajt të largohen nga Egjipti dhe që ndihmat humanitare të hyjnë. Ushtria e Tel Avivit përditësoi numrin e të rrëmbyerve nga Hamas në 199, ndërsa OKB bën me dije se sulmet izraelite kanë vrarë 14 pjesëtarë të misionit humanitar.

Ditari A2 CNN