Sondazh: A duhet të zbatohet leja menstruale në Shqipëri?
  • Po 68%
  • Jo 27%
  • Nuk e di 5%

Bombardohet kisha në Gaza, raportime për dy të vdekur

Nga A2 CNN
19 Tetor 2023, 20:56 | Bota
Bombardohet kisha në Gaza, raportime për dy të vdekur

Një kishë në Gaza është bombarduar mbrëmjen e së enjtes. Ministria e Brendshme në Gaza njoftoi se Kisha e Shën Porfirit në qytetin qendror u godit nga izraelitët.

Sipas raportimeve, numri i personave që ndodheshin brenda kishës është 50, shumica gra dhe fëmijë, ndërsa mediat vendase flasin edhe për dy viktima.

Sipas korrespondentit të Al Jazeera në qytetin e Gazës, dhe shumë të tjerë u plagosën. Ata kishin shkuar në kishë për të gjetur strehë.

Breaking news: Israel bombed a house bordering on the Greek Orthodox church in Gaza, which brought down the assembly hall where around 50 Christians were having refug. At least a child was murdered and several people injured, all Christians. Many are still under the rubble. pic.twitter.com/cB6FVhOBhT

Ditari A2 CNN