Sondazh: Cilat janë aktivitetet tuaja gjatë fundjavës?
  • Sport 13%
  • Me miqtë dhe familjen 53%
  • Rri në shtëpi 33%

“Serbia të zgjedhë karrigen ku do të ulet” Statovci: Rezoluta e PE të jetë pikë kthese për BE

Nga A2 CNN
19 Tetor 2023, 20:26 | Aktualitet

Deputetët e Kuvendit të Kosovës përshëndetën miratimin e rezolutës së Parlamentit Europian, ku dënohet ashpër sulmi terrorist në Banjskë. Nga Lëvizja Vetëvendosje tha se kjo duhet të jetë një pikë kthese për Bashkimin Europian, ndërsa opozita kërkoi që kryeministri Albin Kurti, të koordinohet më shumë me homologun shqiptar, Edi Rama.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani