Tirana mundet për herë të dytë në 4 ditë, Egnatia, “hirushja” e kampionatit

Nga A2 CNN
23 Tetor 2023, 14:18 | Futboll
Tirana mundet për herë të dytë në 4 ditë, Egnatia,

Egnatia konfirmohet forcë e parë e kampionatit dhe zhyt Tiranën në krizë. Rrogozhinasit fituan 3-2 me përmbysje në kryeqytet, në supersfidën e javës së nëntë të Kategorisë Superiore.

Bardheblutë ishin dy herë në avantazh me Lulaj dhe Kaina, megjithatë Duamena me dy gola dhe Paulauskas i dhanë triumfin miqve.

Rrogozhinasit kryesojnë kampionatin me 19 pikë të grumbulluara, teksa pas humbjes së katërt në pesë ndeshjet e fundit, Tirana mbetet në vendin e katërt në renditje me 13 pikë.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi