Sondazh: A ju shqetëson lënia në harresë e Bibliotekës Kombëtare?
  • Po 71%
  • Jo 24%
  • Nuk më intereson 6%

Çfarë është Asociacioni? Marrëveshja, vendimi i Kushtetueses dhe draft-statutet

Nga A2 CNN
26 Tetor 2023, 13:46 | Aktualitet

Formimi i asociacionit, që është edhe pika më e nxehtë e marrëveshjes për normalizim mes Kosovës dhe Serbisë, rikthehet sërish në fokus teksa ndërkombëtarët paralajmërojnë një plan të ri modern, që duket se mbështetet nga Kosova. Por çfarë është marrëveshja kaq e diskutuar për asociacionin dhe përse Kosova e ka kundërshtuar deri më tani? Këtë na e shpjegon kolegia Rosalba Bejdo.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu