Sondazh: Nëse i afërmi juaj e ka ditëlindjen në 29 shkurt, kur e uroni?
  • 28 shkurt 27%
  • 1 mars 45%
  • Nuk e uroj 27%

Sllovakia i ndërpret ndihmat Ukrainës, Rusia simulon një sulm bërthamor, Zelenski në alarm

Nga A2 CNN
26 Tetor 2023, 15:03 | Aktualitet

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelenski, lëshon alarmin se Rusia mund të bombardojë një prej impianteve bërthamore të vendit të tij. Për këtë, kërkoi më shumë ndihma ushtarake dhe mbrojtjen ajrore. Por Sllovakia njoftoi heqjen e ndihmave për Kievin. Këto zhvillime vijnë pasi Rusia simuloi një sulm bërthamor.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli