Aksident tragjik në Romë, vdesin 5 të rinj

Nga A2 CNN
27 Janar 2023, 09:57 | Kronikë

Një aksident tragjik ka ndodhur në orët e para të së premtes në periferi të Romës, kryeqyteti i Italisë.

Të rinjtë, të gjithë të moshës nga 17 deri në 21 vjeç, po udhëtonin me një automjet Fiat 500, e cila doli nga rruga për shkaqe ende të paqarta. Viktimat ishin tre djem dhe dy vajza, ndërsa një tjetër person mbeti i plagosur.

Viktimat janë identifikuar si Alessio Guerrieri, 21 vjeç, Flavia Troisi, 17 vjeç, Valerio Di Paolo, 21 vjeç, Giulia Scalvo, 17 vjeç, Simone Ramazzotti, 21 vjeç.  

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Debat nga Alba Alishani