Aktakuza për krime lufte, Kadri Veseli sot në paraqitjen e parë në Gjykatën Speciale

Nga A2 CNN
10 Nëntor 2020, 09:48 | Kosova
Aktakuza për krime lufte, Kadri Veseli sot në paraqitjen e parë

Ndërkohë, sot në orën 15:00, ish-kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, do të bëjë paraqitjen e parë në sallën e gjyqit të Dhomave të Specializuara në Hagë. Seanca do të jetë publike.

Veseli do të njihet edhe njëherë me të gjitha pikat e aktakuzës së konfirmuar kundër tij, që kryesisht kanë të bëjnë me krime lufte dhe kundër njerëzimit.

Veseli është vetëdorëzuar më 5 nëntor dhe është transferuar në qendrën e paraburgimit në Hagë në të njëjtën ditë.

https://a2news.com/2020/11/09/seanca-e-pare-gjyqesore-ne-hage-thaci-vetedeklarohet-i-pafajshem-per-aktakuzen/
https://a2news.com/2020/11/05/gjykata-speciale-konfirmon-aktakuzen-per-thacin-veselin-selimin-dhe-krasniqin/

A2 CNN Livestream

Dita jonë 2024