Sondazh: Cilat janë aktivitetet tuaja gjatë fundjavës?
  • Sport 13%
  • Me miqtë dhe familjen 53%
  • Rri në shtëpi 33%

Forumi Ekonomik Botëror në Davos, qyteti i famshëm i dëborës e skive pret dhjetëra liderë botërorë

Nga Denisa Pasholli
15 Janar 2024, 11:45 | Kapur në kamera

Forumi Ekonomik Botëror në Davos, qyteti i famshëm i

Sekretari Amerikan i Shtetit Anthony Blinken, presidenti francez Emmanuel Macron, dhjetëra liderë të Lindjes së Mesme, zyrtarë të lartë qeverish, janë mbledhur në Davos, për Forumin Ekonomik Botëror, atje ku do diskutohet gjatë për fundin e dy luftërave, në Gaza dhe Ukrainë, që do kryesojnë agjendën e elitës botërore.

Në këtë takim të 54 në Davos, qyteti i famshëm për resortet e skive, si gjithnjë është veshur me të bardhën karakteristike, për t’i lejuar liderëve më të fuqishëm të që të shijojnë paksa edhe qytetin, veç bisedimeve për luftën, ekonominë, borxhet dhe bankat.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani