Sondazh: Çfarë ju pengon për t'u ushqyer shëndetshëm?
  • Çmimet e larta 50%
  • Mungesa e kohës 33%
  • Mungesë motivimi 0%
  • Lodhja fizike 17%

Forbes publikon listën: Ja aktorët më të paguar për vitin 2023

Nga A2 CNN
7 Mars 2024, 18:21 | Showbiz

Forbes publikon listën: Ja aktorët më të paguar për

Vitin e kaluar u publikuan disa produksione të mëdha, si në ekranin e madh ashtu edhe në platformat e transmetimit. Si rrjedhojë, revista Forbes ka publikuar listën e aktorëve më të paguar të vitit 2023. E vërteta është se, pavarësisht suksesit të ‘Barbie’, asnjë nga yjet e saj nuk ka arritur të ngjitet në krye, gjë që është e papritur.

Media ka raportuar 10-shen e saj më të mirë, në një listë që e sheh Denzel Washington, i cili vitin e kaluar publikoi filma si 'The Equalizer 3', duke fituar një total prej 24 milionë dollarësh. Më lart në listë janë aktorët si Ben Affleck (38 milionë dollarë), Jason Statham (41 milionë dollarë) dhe Leonardo DiCaprio (41 milionë dollarë).

Gruaja e parë në listë është Jennifer Aniston me 42 milionë dollarë, pjesërisht falë filmave si "Murder Mystery 2" në Netflix dhe fitimeve të saj si yll dhe producente e "The Morning Show", për të cilin ajo paguhet 2 milionë dollarë për episod.

Më poshtë po listojmë top dhjetëshen e aktorëve më të mirë paguar për vitin 2023:

• Adam Sandler: 73 milionë dollarë (97 milionë dollarë bruto)

• Margot Robbie: 59 milionë dollarë (78 milionë dollarë bruto)

• Tom Cruise: 45 milionë dollarë (53 milionë dollarë bruto)

• Ryan Gosling: 43 milionë dollarë (50 milionë dollarë bruto)

• Matt Damon: 43 milionë dollarë (50 milionë dollarë bruto)

• Jennifer Aniston: 42 milionë dollarë (56 milionë dollarë bruto)

• Leonardo DiCaprio: 41 milionë dollarë (48 milionë dollarë bruto)

• Jason Statham: 41 milionë dollarë (48 milionë dollarë bruto)

• Ben Affleck: 38 milionë dollarë (45 milionë dollarë bruto)

• Denzel Washington: 24 milionë dollarë (28 milionë dollarë bruto)

Adam Sandler është aktori më i paguar i vitit 2023 me një shifër stratosferike prej 73 milionë dollarësh. Performuesi ka një kontratë më shumë se fitimprurëse me Netflix dhe, përtej filmave të publikuar, ai ka një shfaqje në të cilën ai udhëton nëpër Shtetet e Bashkuara që i lejon atij të marrë edhe më shumë fitime vjetore.

A2 CNN Livestream

Dita jonë