Sondazh: Si e vlerësoni terapinë në çift?
  • E kam provuar, e dobishme 25%
  • E padobishme 0%
  • S' e di,nuk e kam provuar 75%

Kolumbianët përjetësojnë Shakirën, statujë gjigande për këngëtaren në vendlindje

Nga A2 CNN
27 Dhjetor 2023, 15:55 | Showbiz

Vendlindja e Shakirës, Barranquilla, e ka përjetësuar këngëtaren kolumbiane me një statujë gjigande të vendosur në qytet.

Statuja prej bronzi rreth 6 metra e lartë është realizuar nga artisti Yino Márques.

Ai e krijoi atë duke u frymëzuar nga lëvizja e saj më e njohur e kërcimit nga videoklipi i vitit 2005, të këngës "Hips Don't Lie".

Një zemër që kompozon, ije që dridhen, një talent i pashoq, një zë që lëviz edhe masat këmbëzbathura që marshojnë për të mirën e fëmijërisë dhe njerëzimit”, thuhet në postulatin pranë statujës.

Ka qenë vetë këngëtarja që ka njoftuar ngritjen e statujës së saj, duke postuar fillimisht foto të prindërve të vetë duke pozuar të buzëqeshur para saj.

Ndihem e lumtur kur e ndaj këtë moment me prindërit e mi dhe veçanërisht me nënën time në ditëlindjen e saj”, ka shkruar ajo në Instagram.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Shakira (@shakira)

Këngëtarja ka postuar edhe foto të familjes së saj me kryebashkiakun e zonës dhe për përkushtimin që kanë treguar, ajo është shprehur: “Kjo është shumë e tepërt për zemrën time të vogël”.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani