Sondazh: Cilat janë aktivitetet tuaja gjatë fundjavës?
  • Sport 13%
  • Me miqtë dhe familjen 53%
  • Rri në shtëpi 33%

Vdes aktorja e “Sex and the City”

Nga A2 CNN
30 Nëntor 2023, 10:18 | Showbiz

Vdes aktorja e “Sex and the City”

Frances Sternhagen, aktorja më e njohur për rolet e saj në "Cheers" dhe "Sex and the City", ka vdekur në moshën 93-vjeçare.

Lajmi është konfirmuar nga familjarët e aktores.

Vdes aktorja e “Sex and the City”
Frances Sternhagen

"Me pikëllim të madh ndajmë lajmin se nëna jonë e dashur, aktorja Frances Sternhagen, ndërroi jetë paqësisht për shkaqe natyrore në New Rochelle, Nju-Jork më 27 nëntor 2023, 93 vjeç. Ajo ka lënë pas 6 fëmijët e saj, 9 nipër e mbesa dhe 2 stërnipër. Një festë e karrierës dhe jetës së saj të jashtëzakonshme është planifikuar për në mes të janarit, afër ditëlindjes së saj të 94-të. Ne vazhdojmë të frymëzohemi nga dashuria dhe jeta e saj”, thuhet në njoftimin zyrtar të familjes.

Sternhagen luajti si gjyshja e Dr. Carter (Noah Wyle) në "ER" dhe si nëna e Cliff (John Ratzenberger) në "Cheers", role që i sollën dy nominimet për Emmy. Ajo gjithashtu luajti Bunny McDougal, nënën e keqe të Trey (Kyle McLachlan) dhe vjehrrën e Charlotte (Kristin Davis), në Sex and the City, për të cilën ajo mori një nominim të tretë Emmy.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani