Sondazh: Cilin stil pëlqeni më shumë për dekorimet e fundvitit?
  • Tradicional 48%
  • Modern 24%
  • Pak nga të dyja 29%

Avioni privat përplaset në mes të rrugës, 10 viktima, mes tyre një politikan

Nga A2 CNN
17 Gusht 2023, 18:46 | Bota

10 persona humbën jetën si pasojë e një aksidenti ajror që u regjistrua në një zonë turistike në Malajzi.

Avioni privati doli nga kontrolli dhe me një shpejtësi marramendëse u përplas në një autostradë, pak minuta pasi ishte nisur nga një resort luksoz në Elmina in Shah Alam.

Sipas të dhënave, 8 nga viktimat udhëtonin në avion, ndërsa dy të tjerë ishin duke ecur me makinat e tyre. Raportohet se mes viktimave ishte dhe një politikan i lartë në shtetin Pahang.

Momenti i rënies së avionit dhe shpërthimit të tij në flakë është kapur nga shumë kamera sigurie, që i shpërndanë pamjet në rrjetet sociale.

Shkaqet e aksidentit janë ende të paqarta, teksa autoritetet kanë nisur hetimet.

Dita jonë