Sondazh: Sa prezent është aktiviteti fizik në përditshmërinë tuaj?
  • Çdo ditë 38%
  • Tre herë në javë 25%
  • Vetëm në fundjavë 6%
  • Asnjëherë 31%

Basha vijon takimet si kryetari i PD, ndalesa e radhës me drejtuesit politikë të Qarkut Durrës

Nga A2 CNN
31 Korrik 2023, 18:50 | Politikë

Kryetari i rikonfirmuar i Partisë Demokratike zyrtare, Lulzim Basha, ka zhvilluar sot një takim me drejtuesit politikë të kësaj force politike në Qarkun e Durrësit.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, përbri fotove nga ky takim, Basha shkruan se modernizimi, hapja, përfshirja e sa më shumë të rinjve dhe të rejave, e intelektualëve dhe specialistëve të ndershëm është prioriteti i punës së tij.

“Me drejtuesit politikë të Qarkut të Durrësit nisëm punën për riorganizimin e Partisë Demokratike. Modernizimi, hapja, përfshirja e sa më shumë të rinjve dhe të rejave, e intelektualëve dhe specialistëve të ndershëm, janë prioriteti ynë për t’u dhënë shqiptarëve një alternativë që reflekton ambiciet e tyre për një ndryshim të vërtetë.”

Lulzim Basha në Facebook
https://a2news.com/2023/07/31/tre-partite-demokratike-basha-pretendon-fronin-gjykata-5-muaj-heshtje-mbi-pronesine/
https://a2news.com/2023/07/31/dy-vendimet-e-para-te-marra-nga-basha-si-kreu-i-pd-se/

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi