Sondazh: Cilat janë faktorët më të rëndësishëm për zhvillimin e një fëmije?
  • Edukimi shkollor 6%
  • Kujdesi familjar 82%
  • Ndikimi i shoqërisë 12%

Befason Mourinho: T’i japim edhe një shans Iannin, ta lëmë të punojë

Nga A2 CNN
23 Tetor 2018, 13:05 | Futboll

Kur Federata angleze e Futbollit ka nisur tashmë procedimin disiplinor ndaj Marco Iannin, bashkëpunëtorin e trajnerit të Chelsea-t, Maurizo Sarri, portugezi Mourinho ka befasuar duke i dalë në krah.

Iannin dhe trajneri i Manchester United u përfshinë në një incidente pas golit të barazimit të shënuar në shtesë nga “Blutë e Londrës”.

Trajneri luzitan ka bërë apel në mbrojtje të bashkëpunëtorit të Sarrit. Mourinho është shprehur se të gjithë gabojnë dhe Iannin duhet e “meriton” një shans të dytë.

“Dua të falënderoj Sarrin dhe Chelsea-n për qëndrimin korrekt dhe nuk mendoj se Ianni meriton të ndëshkohet më shumë. E ka kuptuar që ka gabuar dhe kërkoi falje. Shpresoj që të gjithë të bëjnë atë që po bëj unë: të mos shkatërrojmë karrierën e një të riu, ndoshta një djalë i zoti dhe një trajner me shumë potencial. Për mua historia u mbyll në momentin që kërkoi falje. Le ta lëmë të punojë, të gjithë gabojnë, madje edhe unë kam bërë shumë gabime në të shkruarën”, tha Mourinho.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu