Borrell viziton rajonin, zyrtari i lartë europian do të qëndrojë në Shqipëri, më 15 e 16 mars

Nga A2 CNN
14 Mars 2023, 13:06 | Aktualitet

Perfaqesuesi i lartë i Bashkimit Europian për politikën e jashtme do të vizitojë këtë javë Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Josep Borrell do të qëndrojë në tiranë më datat 15 dhe 16 mars, në kuadër të këshillit të stabilizim asocimit. Më pas do ti drejtohet Maqedonise se Veriut ku me 18 mars do të organizojë takimin mes Kurtit dhe Vucic në Ohër.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu