Sondazh: Cilat janë aktivitetet tuaja gjatë fundjavës?
  • Sport 13%
  • Me miqtë dhe familjen 53%
  • Rri në shtëpi 33%

Çfarë solli takimi i liderëve? Çollaku: U ofrua një perspektivë më e qartë për integrimin e rajonit

Nga A2 CNN
16 Tetor 2023, 21:46 | Aktualitet

Liderët e Ballkanit dhe ata të të BE-së u mblodhën sot në Tiranë në të parin Samit jashtë unionit që kur nisma u jetësua nga ish kancelarja gjermane Angela Merkel. Për koiçidencë, ata u bënë bashkë, në një ditë që përkoi me 115 vjetorin e lindjes së diktatorit Enver Hoxha, në ish Piramidën e kryeqytetit, dikur I destinuar Muze i diktatorit, ndërsa sot qendra më e madhe e teknologjisë së informacionit në Ballkan.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani