Buldozeri izraelit shkatërron monumentin e Arafatit në Gaza

Nga A2 CNN
16 Nëntor 2023, 12:45 | Fotolajme

Gjatë operacionit të tyre ushtarak në Gaza, forcat e ushtrisë izraelite janë filmuar teksa shkatërrojnë një monument dedikuar themeluesit të Organizatës për Lirinë e Palestinës, Yasser Arafat.

Në pamje shihet një buldozer i cili rrafshon monumentin që ishte vendosur në një pikë kyçe të rajonit të Tulkarm.

Kjo zonë që ndodhet shumë pranë kalimit kufitar me Izraelin ka qenë fushëbetejë për përplasjet e ashpra mes ushtrisë izraelite dhe militantëve të Hamasit.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi