Sondazh: Si e vlerësoni terapinë në çift?
  • E kam provuar, e dobishme 25%
  • E padobishme 0%
  • S' e di,nuk e kam provuar 75%

Francezi thyen rekordin botëror në zhytje

Nga A2 CNN
10 Gusht 2022, 15:43 | Sporte të tjera
Francezi thyen rekordin botëror në zhytje

Francezi Arnaud Jerald theu rekordin botëror për zhytjen më të thellë, teksa arriti të depërtonte 120 metra në ujërat e Bahamasit.

U deshën 3 minuta e 34 sekonda për kompletimin e zhytjes. Kjo është hera e 7 që Jerald thyen rekordin botëror në karrierën e tij, dhe hera e dytë në një javë.

26-vjecari bashkë me 41 atletë të tjerë po garonin në kompeticionin vjetor 'Vertical Blue' që zhvillohet në Bahamas.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani