Gaza pa ushqim, ujë dhe energji, paralajmërohet krizë humanitare

Nga A2 CNN
10 Tetor 2023, 09:49 | Aktualitet

Autoritetet në Gaza dhe OKB ngrenë alarmin për një katastrofë humanitare për rreth 2.3 milion banorët që jetojnë atje. Izraeli njoftoi rrethimin e plotë të enklavës, duke ndërprerë funrizimetme energji, ujë dhe karburant. Mbi 700 vetë kanë humbur jetën në sulmetizraelite, dhe me mijëra janë plagosur, por spitalet nuk kanë ilaçe dhe pajisje për t’i trajtuar.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Dita jonë 2024