Gjermania dërgon avionë luftarakë dhe luftanije në Detin Baltik

Nga A2 CNN
28 Shkurt 2022, 21:58 | Bota
Gjermania dërgon avionë luftarakë dhe luftanije në Detin

Gjermania bën me dije se do të dërgojë avionë luftarakë “Tornado” dhe një patrullë detare me një mision zbulimi në Detin Baltik.

Lajmi u dha nga misioni i Gjermanisë në NATO pa dhënë specifika të qarta për operacionin për motive sigurie.

Më herët gjatë ditës, marina gjermane dislokoi dhe 6 luftanije të tjera, 4 prej të cilave në Detin Baltik.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Dita jonë 2024