Gol magjik i Messit, por ku gabojnë mbrojtësit australianë?

Nga A2 CNN
3 Dhjetor 2022, 23:05 | Aktualitet
Gol magjik i Messit, por ku gabojnë mbrojtësit australianë?

Goli i Leo Messit i hapi rrugën fitores së Argjentinës ndaj Australisë, që i çon në përballjen në çerekfinale me Holandën.

Në “Murin Magjik”, Tefik Osmani analizon golin me një sy te pozicionimi i mbrojtës australiane, në dukje e rreshtuar, por jo siç duhet.

https://www.youtube.com/watch?v=gGeG4H-Vx44

“E dimë cilësinë e Messit, arrin ta driblojë kundërshtarin por këtu kemi një gabim. Mbrojtja duhet të bënte disa hapa më përpara dhe kanë lënë një lojtar të lirë, edhe dy lojtarët afër Messit janë më shumë të interesuar ndaj topit sesa Mesit, i cili driblon duke shënuar një gol të bukur”, thotë Osmani.  

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi