Inteligjenca artificiale në Akademi! 5 aplikacione që do ju ndihmojnë në kërkimet shkencore

Nga A2 CNN
25 Tetor 2023, 18:32 | Aktualitet

Inteligjenca artificiale, me ritme të shpejta, po shtrin ndikimin e vet në fusha të ndryshme. E ardhmja e akademisë dhe kërkimit shkencor mund të ndikohet në mënyrë thelbësore nga mjete dhe platforma si ChatGPT.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Loneta Progni