Sondazh: Nëse i afërmi juaj e ka ditëlindjen në 29 shkurt, kur e uroni?
  • 28 shkurt 33%
  • 1 mars 33%
  • Nuk e uroj 33%

Kosova dhe Serbia përplasen në OKB, Osmani: Akt agresioni në Banjskë, Beogradi mohon përfshirjen

Nga A2 CNN
24 Tetor 2023, 10:37 | Aktualitet

Kosova dhe Serbia shkëmbyen akuza gjatë mbledhjes së Këshillit të Sigurimit në OKB lidhur me sulmin në Banjskë të Zveçanit. Presidentja Vjosa Osmani tha se Serbia donte luftë dhe aneksimin e territorit të Kosovës, ndërsa presidentja ana Brnabic pohoi se ngjarjet ishin rezultat logjik i terrorit ndaj serbëve. SHBA kërkon ekstradimin e autoreve të sulmit.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli