Kritik i abortit dhe homoseksualitetit, Johnson, kryetari i ri i Kongresit

Nga A2 CNN
26 Tetor 2023, 16:57 | Aktualitet

Në ato të ditë të zhurmshme pas zgjedhjeve të vitit 2020, kur presidenti amerikan Donald Trump manovronte i dëshpëruar për të mbajtur pushtetin, Mike Johnson ishte një prej mbështetësve më të zellshëm të tij në Kongres.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Loneta Progni