Sondazh: Cilat janë faktorët më të rëndësishëm për zhvillimin e një fëmije?
  • Edukimi shkollor 13%
  • Kujdesi familjar 83%
  • Ndikimi i shoqërisë 5%

Merr formë pista në aeroportin e Vlorës, Rama publikon pamjet

Nga A2 CNN
8 Gusht 2023, 08:14 | Politikë

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me një postim në rrjetet sociale, ku shfaqet vijimi i punimeve për aeroportin ndërkombëtar të Vlorës.

Përkrah pamjeve, kreu i qeverisë shkruan se tashmë ka përfunduar gjurma e pistës së këtij aeroporti, dhe shton se ai do të jetë gati në verën e 2025.

“Me Aeroportin e Ri Ndërkombëtar të Vlorës, ku ka marrë formë e gjithë gjurma e pistës, e ku punohet me ritëm të lartë me synimin për të ulur avionin e parë në verën e vitit 2025, kur Shqipëria Turistike do të hyjë në fazën tjetër drejt marrjes së vendit kampion në Ballkan për turizmin brenda kësaj dekade, ju uroj një ditë të paqme”, shkruan Rama.

https://a2news.com/2021/04/20/aeroporti-i-vlores-rama-do-realizohen-fluturime-transoqeanike-se-shpejti-linja-e-nju-jorkut/
https://a2news.com/2021/07/09/nisin-zyrtarisht-fluturimet-nga-aeroporti-i-kukesit-zayed-flatrat-e-veriut-rama-porta-e-dyte-e-qiellit-te-shqiperise/

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi