Messi “pushton” Argjentinën

Nga A2 CNN
24 Dhjetor 2022, 10:01 | Futboll
Messi “pushton” Argjentinën

Pas triumfit të Argjentinës në Kupën e Botës të futbollit, Buenos Aires tani ka një mural të ri që kap momentin kur Lionel Messi ngriti trofeun ikonë.

Artisti Maximiliano Bagnasco e ka vendosur veprën e tij artistike në një cep rruge në lagjen Palermo të kryeqytetit.

Ai tregon një imazh që do të jetë i gdhendur në historinë e futbollit të Argjentinës dhe miliona të tjerëve në mbarë botën.

Messi është në qendër duke mbajtur trofeun lart, ndërsa ka veshur pelerinën e zezë dhe të artë, që lideri i Katarit vendosi mbi supet e tij ndërsa përgatitej për të marrë Kupën.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi