Milan në kërkim të sulmuesit, kandidati kryesor është ish-shoku i ekipit të Brojës

Nga A2 CNN
24 Maj 2023, 11:49 | Futboll
Milan në kërkim të sulmuesit, kandidati kryesor është

Milan kërkon të përforcojë sulmin gjatë merkatos së kësaj vere.

Sipas “La Gazzetta dello Sport, prioriteti i drejtuesve të klubit italian është bërë Lois Openda, ish-shoku i ekipit të Armando Brojës, kur sulmuesi i Kombëtares luante te Vittesse.

Belgu 23-vjeçar, aktualisht, luan në kampionatin francez, me Lens, dhe mund të transferohet në Milano për 25 milionë euro.

Vendimi për blerjen e Opendës do të merret vetëm në fillim të qershorit, kur të jetë siguruar pjesëmarrja në Champions League sezonin e ardhshëm.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli