Sondazh: Të bëhesh i pasur në Shqipëri është:
  • E lehtë 0%
  • E vështirë 83%
  • E pamundur 17%

"Oppenheimer", krahasimi midis aktorëve të filmit dhe personazheve realë

Nga A2 CNN
27 Korrik 2023, 21:31 | Fotolajme

“Oppenheimer”, realizimi i fundit i regjisorit Christopher Nolan, tregon historinë e ndërtimit të bombës së parë bërthamore, përmes syve të krijuesit të saj, J. Robert Oppenheimer, rol të cilin e luan ylli i serialit “Peaky Blinders”, Cillian Murphy.

Filmi ka një kast të jashtëzakonshëm me yje të kinematografisë si Matt Damon, Emily Blunt, Florence Pugh dhe Robert Downey Jr.

Në fotogalerinë e mësipërme ju tregojmë aktorët dhe personazhet realë që ata interpretojnë në “Oppenheimer”.

https://a2news.com/2023/07/20/filmi-me-i-diskutuar-i-momentit-kush-eshte-oppenheimer-njeriu-qe-kreu-shperthimin-e-pare-berthamor-ne-histori/
https://a2news.com/2023/07/24/shikuesit-e-vune-re-gabimi-i-pafalshem-historik-ne-filmin-oppenheimer/

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu