“Po futet përçarja”, Binaj: Shteti paguan më shumë për një të burgosur sesa për një mjek të ri

Nga A2 CNN
11 Tetor 2023, 21:52 | Aktualitet

Aktivisti Florian Binaj deklaroi në studion e Debat në A2 CNN se shteti aktualisht po paguan më shumë për mbajtjen e një të burgosuri në vit, sesa për formimin dhe shkollimin e një mjeku të ri. Binaj e cilësoi këtë gjë të gabuar teksa shtoi se mes studentëve po futet qëllimisht përçarja.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu