Porti i ri i mallrave, afati i ndërtimit dhe impakti në ekonomi i Porto Romanos

Nga A2 CNN
13 Dhjetor 2022, 16:02 | Aktualitet

Ditën e hënë qeveria prezantoi projektin për portin e ri të mallrave në Durrës, të zhvilluar nga studioja holandeze Royal Haskoning. Porti i ri në Porto Romano do të ndërtohet për të krijuar hapësirë për projektin tjetër, atë turistik të Marinës së Durrësit, që do të zhvillohet nga arabët e EMAAR. Për të mësuar më shumë nga projekti, afatet dhe fazat e ndërtimit, impaktin ekonomik që do të ketë në Shqipëri dhe rajon, detajet i ka Angelo Haruni.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi