Sondazh: Preferoni që emri i fëmijës tuaj të jetë:
  • Tradicional 37%
  • Modern 5%
  • I trashëguar 16%
  • Unik 42%

Presidenti kroat në Tiranë: Kosova është fakt, Europa e di por nuk e pranon

Nga A2 CNN
18 Tetor 2023, 17:05 | Aktualitet

Ne konferencen e perbashket per shtyp, Presidenti Begaj dhe homologu i tij kroat ishin te nje mendjeje sa i perket integrimit te Shqiperise ne BE, nje proces qe duhej te ecte me ritme me te shpejta sipas tyre. Dy kreret e shteteve u fokusuan edhe sa i perket zhvillimeve ne rajon, duke denuar sulmin terrorist ne veriun e Kosoves. Presidenti kroat mbajti edhenjë fjalë përshëndetëse në Parlamentin shqiptar.

A2 CNN Livestream

A2 Business