“Nuk përfillni opozitën”, demokratët debat me socialistët, braktisin komisionet parlamentare

Nga A2 CNN
18 Tetor 2023, 15:51 | Aktualitet

Deputetët e opozitës kanë braktisur punimet e komisioneve parlamentare si një përgjigje kundër maxhorancës që injoron nismat e tyre ligjore dhe gjithashtu ka rrëzuar kërkesat për ngritjen e tre komisioneve hetimore. Në të gjitha komisionet parlamentare, ligjvënësit demokrat pas debateve me kolegë te PS janë larguar nga mbledhjet, duke treguar se kjo është masa e parë e aksionit të tyre që u paralajmërua nga kreu i Grupit Gazment Bardhi dhe kreu i Rithemelimit, Sali Berisha.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Debat nga Alba Alishani