Sondazh: Të bëhesh i pasur në Shqipëri është:
  • E lehtë 10%
  • E vështirë 60%
  • E pamundur 30%

90 mijë euro shpenzime! Spanjollët në shok, toreador i njohur anulon dasmën vetëm 1 orë para ceremonisë

Nga A2 CNN
7 Dhjetor 2023, 22:26 | Bota

90 mijë euro shpenzime! Spanjollët në shok, toreador i njohur

Shoqëria e lartë andaluziane është tronditur nga vendimi i 33-vjeçarit toreadorit Juan Ortega për të anuluar martesën me partneren e tij kardiologe 31-vjeçare, Carmen Ote, vetëm një orë para ceremonisë.

Dasma ishte planifikuar për të shtunën më 2 dhjetor në një kishë në qytetin e Jerezit me 500 të ftuar nga ajka e aristokracisë andaluziane. Sipas mediave spanjolle, kurorëzimi i Ortega-s me partneren e tij prej shtatë vitesh do të ishte dasma e vitit në Andaluzi. Mirëpo, papritur, vetëm një orë para ceremonisë së martesës, teksa nusja kishte veshur fustanin e nusërisë dhe po përgatitej të nisej për në kishë, mori një telefonatë nga Ortega, i cili njoftoi vendimin e tij të parevokueshëm për anulimin e dasmës.

Pas vendimit të tij të papritur për të anuluar martesën me kardiologen Carmen Ote, Juan Ortega mori përsipër të paguante të gjitha shpenzimet e tij të ceremonisë në shumën 90,000 euro.

Arsyet mbeten ende të paqarta.

A2 CNN Livestream

Dita jonë