Sondazh: Cilat janë faktorët më të rëndësishëm për zhvillimin e një fëmije?
  • Edukimi shkollor 6%
  • Kujdesi familjar 83%
  • Ndikimi i shoqërisë 11%

Aksident i frikshëm, përplaset autobusi me furgonin, të paktën 15 viktima

Nga A2 CNN
9 Janar 2024, 07:42 | Bota

Aksident i frikshëm, përplaset autobusi me furgonin, të

Të paktën 15 persona humbën jetën dhe shumë të tjerë mbetën të lënduar si pasojë e një aksidenti rrugor në Kenia.

Aksidenti u regjistrua në autostradën Nakuru-Eldoret, kur një autobus i vogël u përplas me një furgon në zonën e “Twin Bridge”.

Policia shkoi në vendngjarje dhe deklaroi se bilanci i viktimave mund të rritet edhe më tej, pasi shumë nga të lënduarit janë në gjendje të rëndë.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu