Dhunoi brutalisht fëmijën, burg përjetë për gruan mizore

Nga A2 CNN
10 Nëntor 2023, 08:41 | Bota
Dhunoi brutalisht fëmijën, burg përjetë për gruan

Një grua amerikane është dënuar me burgim të përjetshëm, pasi rrahu për vdekje fëmijën e saj 2-muajshe, duke e kapur nga këmbët e duke e përplasur në tokë disa herë, përpara se të arratisej në pyll, aty ku edhe u arrestua.

Makaylia Shaylynn Jolley pranoi krimin e rëndë dhe mori dënimin e merituar në gjyq.

Ajo deklaroi se nuk e di pse e vrau fëmijën e saj dhe theksoi se gjithçka ishte një aksident. Autoritetet ndërkohë thanë se gruaja kishte përdorur drogë ditën e krimit makabër.

Makaylia ka edhe një djalë më të madh, i cili tani është nën kujdestarinë e gjyshes së tij.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani