Sondazh: Preferoni që emri i fëmijës tuaj të jetë:
  • Tradicional 42%
  • Modern 8%
  • I trashëguar 8%
  • Unik 42%

E rriti për 10 vite, luan vret punonjësin e kopshtit zoologjik

Nga A2 CNN
20 Shkurt 2024, 11:21 | Bota

E rriti për 10 vite, luan vret punonjësin e kopshtit zoologjik

Punonjësi i një kopshti zoologjik në një universitet në Nigeri, humbi jetën në mënyrë tragjike, pasi u sulmua nga një prej luanëve për të cilët ishte kujdesur prej më shumë se 10 vitesh.

Olabode Olawuyi ishte përgjegjës për kopshtin zoologjik në universitetin “Obafemi Awolowo”, dhe u sulmua nga predatorët teksa ishte duke i ushqyer.

Në një reagim për mediat, universiteti bën me dije se kolegët e tij reaguan menjëherë, por nuk mundën të bënin gjë, pasi kishte marrë një plagë fatale. Menjëherë, kafsha që vrau punonjësin, u ekzekutua.

Kreu i sindikatës së studentëve të universitetit, Abbas Akinremi, i tha gazetës Vanguard se sulmi ishte pasojë e një "gabimi njerëzor", pasi kujdestari i kopshtit zoologjik kishte harruar të mbyllte derën, pasi ushqeu luanët.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli