Sondazh: Sipas jush, brezi më i lumtur është:
  • X (1960-1980) 33%
  • Millenials (1981-1996) 56%
  • Z (1997-2011) 11%
  • Alpha (2012-2025) 0%

Izraeli liron të dënuarin palestinez pas 23 vitesh burg

Nga A2 CNN
20 Shkurt 2024, 08:35 | Bota

Izraeli liron të dënuarin palestinez pas 23 vitesh burg

Një i burgosur 50-vjeçar nga fshati Zabuba, në perëndim të Jeninit në Bregun Perëndimor të pushtuar, është liruar pas 23 vitesh burg. Muhamed Muhamed Abd al-Majid Sharqiya u çlirua nga ushtria izraelite.

Diku tjetër në Bregun Perëndimor të pushtuar, një burrë u plagos nga copa predhash dhe dhjetëra qytetarë u ekspozuan ndaj gazit lotsjellës gjatë përleshjeve me forcat izraelite në kampin Arroub, në veri të Hebronit.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani