Sondazh: Cilat janë faktorët më të rëndësishëm për zhvillimin e një fëmije?
  • Edukimi shkollor 11%
  • Kujdesi familjar 84%
  • Ndikimi i shoqërisë 5%

Tragjedi në Mesdhe, mbytet anija me refugjatë, 40 viktima

Nga A2 CNN
16 Janar 2024, 18:56 | Bota

Tragjedi në Mesdhe, mbytet anija me refugjatë, 40 viktima

Një tjetër tragjedi ka ndodhur në brigjet e Mesdheut, teksa raportohet se, 40 persona kanë humbur jetën pasi anija me të cilin udhëtonin u përmbyt në mes të detit.

Mediat e huaja njoftojnë se, anija mund të jetë mbytur edhe si pasojë e kushteve ekstreme të motit. Anija ishte nisur javën e kaluar nga Libia për në Lampedusa.

Pavarësisht alarmit të dhënë nga ekipi i Alarm Phone dhe ngritjes së dy avionëve të Frontex dhe njërit italian, rojet bregdetare, nuk mund të gjendeshin të humbur.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi