Sondazh: Cilat janë faktorët më të rëndësishëm për zhvillimin e një fëmije?
  • Edukimi shkollor 6%
  • Kujdesi familjar 82%
  • Ndikimi i shoqërisë 12%

Aksident i rëndë në Kosovë, përplaset autobusi me fëmijë shkolle

Nga A2 CNN
23 Nëntor 2023, 18:53 | Kosova

Aksident i rëndë në Kosovë, përplaset autobusi me

Një aksident është shënuar në orët e pasdites në aksion rrugor Pejë-Mitrovicë, pranë fshatit Gurracok.

Sipas të dhënave paraprake, në aksident janë përfshirë një makinë dhe një autobus shkolle, ku për pasojë 12 nxënës kanë mbetur të lënduar.

Të plagosur janë dërguar në spital për trajtim mjekësor dhe më pas janë dërguar në shtëpi, ndërsa njëri prej nxënësve vazhdon të marrë trajtim mjekësor.

“Sot rreth orës 13:07 Policia është njoftuar për një aksident në magjistralen Pejë – Mitrovicë konkretisht në fshatin Gurrakoc. Policia menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka konstatuar se në aksident kanë qenë të përfshira dy vetura, një veturë dhe një autobus me nxënës. Nga ky aksident janë lënduar 14 persona prej tyre 12 nxënës dhe dy shoferët e automjeteve”, shkruhet në njoftimin e policisë.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu