“Sulmoni policët”, shoqërohen 2 personat që shpërndanë fletushka kundër efektivëve në Kosovë, 1 tjetër në kërkim

Nga Ideal Gola
14 Shkurt 2024, 21:59 | Aktualitet

“Sulmoni policët”, shoqërohen 2 personat që

Policia në veri të Kosovës ka shoqëruar dy persona të cilët dyshohet se shpërndanë fletushkat për të sulmuar efektivët kosovarë, ndërsa në kërkim është edhe një tjetër.

Zëvendësdrejtori i Drejtorisë Rajonale të Policisë së Mitrovicës së Veriut, Veton Elshani, konfirmoi për A2 CNN se të ndaluarit janë G.K., 46-vjeccar si dhe D.S., 53-vjeccar të dy të nacionalitetit serb.

“Sot gjatë orëve të pasdites kemi bastisur katër lokacione në lidhje me rastin e thirrjes për rezistencë dhe i kemi ndaluar dy persona, ndërsa jemi në kërkim edhe të një personi të tretë. Pas intervistimit të tyre do të vendoset për veprimet e tjera”, tha ai.

Në fletushkat që u shpërndanë në komunat veriore të Kosovës serbët nxiteshin të sulmonin efektivët dhe veturat e Policisë së Kosovës, madje jepnin udhëzime si të përgatisnin koktej molotovi.

A2 CNN Livestream

Dita jonë