Sezoni turistik, radhë të gjata në pikën kufitare të Qafë Thanës

Nga A2 CNN
31 Korrik 2023, 10:03 | Aktualitet

Radhë të gjata në pikën e kalimit kufitar të Qafë Thanes. E gjithë kjo ka ardhur për shkak të fluksit të madh të hyrjeve dy ditët e fundit nga Maqedonia e Veriut në drejtim të Shqipërisë, të cilët pasi kanë kaluar fundjavën në bregdetin shqiptar po kthehen në vendin fqinj. Artin Halili na sjell situatën në nisje të kësaj jave, ne prag te 1 gushtit ne fakt por edhe faktin se sot atje do te shkoje edhe kryeministri Rama dhe ai i Maqedonise se Veriut, Dimitar Kovacevski.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi